Зубний біль
Зубний біль – це захисна реакція організму, яка вказує на можливі проблеми, що формуються в області ротової порожнини. Якщо болить зуб, це означає, що ротова порожнина потребує, як мінімум, діагностику стоматолога, а потім – лікування.
Боліти зуб може і від природних факторів, наприклад, якщо ріжеться зуб мудрості. Незалежно від віку людини, опухлість ясен буде супроводжуватися гострим болем.
Також, зубний біль може з’являтися і після стоматологічного втручання. Наприклад, зуб після пломбування в будь-якому випадку проходить адаптаційний період, який супроводжується ниючий болем, так як на нього були направлені механічні дії за допомогою стороннього предмета (бормашини).
Точно така реакція може бути після видалення нерва, пломбування каналів, лікування кореня зуба. Якщо зуб болить протягом тривалого часу після протезування під коронкою, це означає, що процедура була виконана неякісно і все доведеться переробляти.
Причини
Зубний біль найчастіше виникає внаслідок хімічного, механічного або температурного впливу на нерв. При цьому можливе ураження твердих тканин дентину, тканин, що знаходяться навколо коронки, окістя, щелепи або м’яких тканин. Найпоширенішими захворюваннями ротової порожнини є:
1. Карієс.
2. Пульпіт.
3. Періодонтит.
4. Побутові удари.
Причинами болю молочного зуба у дітей можуть бути або сигнал про можливу зміну зубів, або поява якого-небудь стоматологічного захворювання.
Симптоми
Головним симптомом при будь-якому виді захворювання є сильний біль.
При виникненні карієсу, зубний біль найчастіше з’являється після певного подразника: солодка їжа, тверда, холодна або гаряча. Характерним є те, що за відсутності перерахованих вище речовин біль зникає.
Пульпіт, наприклад, характерний болем, який з’являється при вживанні гарячого або холодного, при цьому вона не йде відразу.
При періодонтиті (запаленні тканин навколо кореня) біль пульсуючий і довільно з’являється.
Зубний біль при побутових травмах, найчастіше, локальний і постійний, вимагає негайної діагностики та лікування у стоматолога.
Зуб може хворіти тільки при натисканні на нього, самостійно цей симптом може означати, що починає утворюватися запалення.
Що робити, якщо болить зуб при вагітності
Зубний біль при вагітності найчастіше спровокований загостренням хронічних захворювань або захворювань, що не були вилікувані перед вагітністю. Найкраще подбати про це до вагітності, тому що у всіх вагітних є підвищена схильність до виникнення стоматологічних захворювань, викликана своєрідним гормональним фоном.
Якщо все ж під час вагітності болять зуби і з певних причин (наприклад, пізні терміни), ви не хочете звертатися до стоматолога, то можете знеболити зубний біль, випивши півтаблетки будь-якого знеболюючого і після почати регулярно ополіскувати ротову порожнину антисептичними препаратами.
Лікування
При виникненні зубного болю в будь-якому випадку варто звернутися до стоматолога, інакше наслідки можуть бути дуже сумними. Щоб уникнути будь-яких хворобливих відчуттів, проходьте загальну діагностику ротової порожнини кожні півроку.